RASTEM S KNJIGO

Avtor: | Okt 17, 2024 | Dogaja, Obvestila

V mesecu oktobru smo na naši šoli uspešno izvedli projekt “Rastem s knjigo” v sodelovanju z Osrednjo knjižnico Srečka Vilharja Koper. Gre za pomemben nacionalni projekt, ki spodbuja branje med mladimi in jih z obdaritvijo kakovostne knjige slovenskega avtorja navdušuje za svet literature.

Sedmošolci so prvi del dneva preživeli v šolski knjižnici, kjer smo poglobili znanje o pomenu branja in se spoznali z digitalnimi orodji, ki jim bodo olajšala uporabo knjižničnih storitev. Učenci so se naučili uporabljati aplikacijo Moja knjižnica, nastavili svoja gesla za aplikacijo in raziskovali knjižnični katalog COBISS+.

Po odmoru smo obiskali Oddelek za mlade bralce Osrednje knjižnice Srečka Vilharja Koper, kjer nas je sprejela knjižničarka Tina. Predstavila nam je projekt “Rastem s knjigo“, ki spodbuja mlade bralce  k branju in obiskovanju knjižnic. Letos so učenci v dar prejeli knjigo Sposojena babi Štefi, avtorice Mateje Gomboc z ilustracijami Jake Vukotiča. Med obiskom smo si ogledali tudi kratek film, v katerem avtorica na zanimiv način predstavi svoje delo. Knjižničarka Tina nas je nato učence s prepričljivi desetimi razlogi za branje poskušala dodatno motivirati in jim predstaviti koristi branja, ki jih slednje prinaša v vsakdanjem življenju.

Dan smo zaključili z zabavnim kvizom o slovenski književnosti in raziskovanjem oddelka za mlade bralce, kjer so učenci prevzeli svoje izvode knjige Sposojena babi Štefi.

Takšni projekti pomembno prispevajo k spodbujanju bralne kulture med mladimi in jih navdihujejo, da z branjem bogatijo svoja življenja.

Takšni projekti pomembno prispevajo k razvijanju bralne kulture med mladimi in jih navdihujejo, da z branjem odkrivajo nove svetove in bogatijo svoja življenja.

Naslovna foto: Arhiv knjižnice

Logotip: JAK