EKSPLOZIJA BESED ZA ČAROBNI KNJIŽNI SVET

Avtor: | Sep 23, 2024 | Dogaja, Obvestila

V petek, 20. septembra, smo se z učenci 5. in 6. razreda udeležili literarno-akrobatske prireditve v Areni Bonifika. Dogodek je bil namenjen krepitvi veselja do branja in širši promociji bralne kulture.

Na prireditvi nas je s svojim humorjem in bogatimi izkušnjami prevzel priljubljeni slovenski pisatelj in prevajalec Boštjan Gorenc – Pižama. Razkril je skrivnosti prevajanja angleških pesmic in knjižnih del, kot je priljubljena serija Pasji mož, ter pojasnil kako jih prilagodi slovenskemu prostoru. Povedal nam je tudi zabavno zgodbico o Rusici in Grdini.

Za dodatno navdušenje so poskrbeli Dunking Devils, svetovno znana akrobatska skupina. S svojimi dih jemajočimi triki z žogo in spektakularnimi meti na koš so nas opomnili, da tudi v življenju, če nam kakšen »met« ne uspe, lahko poiščemo pomoč in tolažbo v knjigah. Knjige nas varujejo in učijo, kako se soočiti z izzivi.

Za piko na i smo ob koncu dogodka prejeli še čudovito darilo – kupček novih knjig, ki bodo obogatile našo šolsko knjižnico in razveselile mlade bralce.

Prireditev je bila polna navdiha, tako literarnega kot športnega, ter je med učenci vzbudila novo zanimanje za branje. Veselimo se prihodnjih dogodkov in bralnih akcij, ki bodo še naprej spodbujale bralno kulturo na naši šoli!

Ob podpori Mestne občine Koper sta prireditev organizirali Osrednja knjižnica Srečka Vilharja Koper in Knjigarna Libris.