»EKSPLOZIJA BESED ZA ČAROBNI KNJIŽNI SVET«

Avtor: | Sep 18, 2023 | Dogaja, Obvestila

Minuli petek, 15. septembra, smo se z učenci 2. triade udeležili literarno-glasbene prireditve v Areni Bonifika. Dogodek je bil namenjen krepitvi veselja do branja in širši promociji bralne kulture.

Uvodoma nas je koprski župan spodbudil z besedami, da si lahko nasprotno od gledanja filmov in igranja igric z branjem knjig in domišljijo narišemo povsem svojo zgodbo. V nadaljevanju pa nas je dodobra nasmejal vselej hudomušen Primož Suhodolčan, ki se je na začetku celo pošalil, da je njegova najljubša knjiga jedilni list v kitajski restavraciji. Dodal je še, da je v njegovih knjigah vse resnica. Za glasbeno popestritev je poskrbela skupina Baby Boom, ki je zaigrala nekaj otroških pesmi in nekatere spodbudila k plesu.

Ob koncu smo prejeli tudi krasno darilo, kupček Primoževih knjig, ki jih bomo z veseljem umestili v našo zbirko, da bodo otroci lahko prebirali Primoževe “resnične” zgodbe.

Z dogodkom smo učence povabili k sodelovanju v bralnih projektih, kot sta Bralna značka in tekmovanje Berimo z Rovko Črkolovko.

Ob podpori Mestne občine Koper sta prireditev organizirali Osrednja knjižnica Srečka Vilharja Koper in Knjigarna Libris.

Foto: Arhiv šolske knjižnice