DECEMBER V KNJIŽNICI

Avtor: | Dec 21, 2023 | Dogaja

V december smo vstopili s čarobno atmosfero, ki sta jo v knjižnici in pred njo pričarali praznično obarvani razstavi. Pri soutvarjanju prazničnega vzdušja so nam v pomoč priskočili tudi učenci, ki radi preživljajo svoj prosti čas med knjižnimi policami.

Na spletni strani knjižnice smo za obiskovalce pripravili poseben spletni adventni koledar z vsakodnevnimi idejami, kako popestriti popoldanske trenutke do 24. decembra.

Z veseljem sporočamo, da se je zaključilo glasovanje za naj knjigo 2023. Podelili smo tri nagrade in objavili sezname glasovanj. Več podrobnosti pa lahko najdete tukaj

V okviru rednih knjižnično-informacijskih znanj (KIZ) smo se srečali tako z drugošolci kot tretješolci. Z drugošolci smo po obnovitvi knjižničnega reda in postavitvi gradiva skupaj prebrali slikanico hudomušnega božičkovega mačka “Puhasti Niko“, v kateri smo odkrili roparja in rešili božična darila. S tretješolci smo obnovili sestavne dele knjige, z dodatnim poudarkom na naslovni strani, ter prebrali pravljico “Dvanajst daril za Božička“. Za dodatno interakcijo smo nato tako s tretješolci kot drugošolci zamenjali vloge med obdarovancem in obdarovalcem. Učence smo spodbudili, da izrazijo svojo domišljijo in narišejo darilo za Božička, Dedka Mraza ali kateregakoli drugega dobrega moža. Nekaj izmed nastalih risb smo razstavili v knjižnici, kjer so obiskovalce navduševale s svojo kreativnostjo.

Ta mesec smo uspešno končali postopek registracije učencev za bralno tekmovanje Rovka Črkolovka in začeli z zanimivim branjem tekmovalnih knjig. Več podobnosti najdete tukaj.

December smo redna knjižnično-informacijska znanja (KIZ) zaključili z osmošolci in devetošolci. Skupaj smo izvajali vaje, osredotočene na pravilno navajanje spletnih virov ter poudarili pomembnost varovanja avtorskih pravic.

Ob pozivu Svete staršev smo v knjižnici organizirali zbiranje šolskih potrebščin za deprivilegirane otroke z Osnovne šole Antona Ukmarja. Ob tej priložnosti se iskreno zahvaljujemo vsem, ki ste prispevali svoje darove. HVALA!

Tudi knjižnica je prejela nekaj daril – novih knjig, katerih seznam najdete pod zavihkom Knjižne novosti.

Ob zaključku koledarskega leta Vam želiva čudovite praznike

knjižničarki.

Naslovna foto: Canva