PRVOŠOLCE SMO POVABILI V SVET BRANJA

Avtor: | Sep 19, 2022 | Dogaja, Ukmarček

Prvošolci so v ponedeljek, 19. 9. 2022, prvič vstopili v šolsko knjižnico na Ukmarčku, kjer so se seznanili s pravili in postavitvijo gradiva. Raziskali so knjižni nabor, ki jim ga ponujamo na izposojo in uživali ob listanju knjig. Z zanimanjem so prisluhnili pravljici Vilme Simončič Mala muca v knjižnici in tako knjižnični svet spoznali še s pomočjo pravljice o dogodivščinah slikanice, ki je pristala v šolski knjižnici.

Za konec pa nam je prvošolce s knjižnim darilom k branju že tradicionalno pomagalo povabiti tudi Društvo Bralna značka.

Letos je bila to knjiga Ide Mlakar: Kako sta Bibi in Gusti prezvijačila hrib. Delo je prejelo znak za kakovost otroških in mladinskih knjig ZLATA HRUŠKA.

Na razburljivem potovanju z Bibijem in Gustije boste vpeti v dogodivščino, kako se povzpeti na hrib z najmanjšim naporom.

Naj bo to darilo krasna popotnica tako za učence kot starše, dedke, babice, brate, sestre, strice, tete in vse, s katerimi otroci radi berejo.

Naslovna foto: Rosy from Pixabay