RASTEM S KNJIGO

Avtor: | Apr 26, 2022 | Dogaja

V šolskem letu 2021/2022 smo projekt Rastem s knjigo izvedli v sodelovanju s splošno knjižnico.

Sedmošolci so imeli takrat dan dejavnosti.

Prvi dve uri smo preživeli v šolski knjižnici in se posvetili motivaciji za branje. Osvežili in poglobili smo znanje o prednostih in dobrih lastnostih branja. Nadaljevali smo z računalniško informacijsko vsebino. Učenci so se seznanili s spletno e-knjižnico Biblos, z računalniškim katalogom COBISS+ in aplikacijo Moja knjižnica.

Po odmoru smo se odpravili v Osrednjo knjižnico Srečka Vilharja Koper, na Oddelek za mlade bralce. Knjižničarka nam je predstavila projekt Rastem s knjigo, v katerem želimo približati slovensko leposlovje generacijam, ki v tem najstniškem obdobju vse manj berejo, s podarjeno knjigo ter jih povabiti v splošno knjižnico. Ogledali smo si tudi kratek film, kjer avtor Vinko Möderndorfer podarjeno knjigo Jaz sem Andrej na kratko obnovi. Nato je knjižničarka z zanimivim pogovorom učence skušala motivirati za branje, za zaključek pa smo se sprostili ob knjižnem kvizu.

Izbrano podarjeno knjigo učiteljice slovenščine vsako leto uvrstijo na seznam domačega branja.

Rastem-s-knigo-4

Slika 3 of 13